Jubileuszowy X Festiwal POD KLUCZEM - fotogaleria!

09 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W Mysłowicach po raz X dzieci i młodzież z rożnego rodzaju niepełnosprawnościami prezentowały swoje talenty artystyczne na scenie MOK. Atmosfera jak zwykle była wspaniała, a wykonawcy rozgrzali do białości wypełnioną po brzegi widownię.

Artystów odwiedzili dzisiaj wyjątkowi goście, Eurodeputowany Marek Plura, poseł na sejm RP Ewa Kolodziej, pełnomocnik ds osób niepełnosprawnych Marta Ostrowska, dyrektor Muzeum Miasta Mysłowice Adam Plackowskii naczelnik wydziału edukacji Maciej Lisak - Zbroński, dyrektorzy MOK Michal Skiba i Sylwia Bobek oraz Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, który objął imprezę Honorowym Patronatem.

Twórcami tego wydarzenia są środowiska osób niepełnosprawnych.

Wydarzenie artystyczne dedykowane jest dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Na sale MOK przybyli uczniowie szkół specjalnych z różnych miast aglomeracji śląskiej, prezentując swoje umiejętności wokalne, taneczne i ruchowe.

A wszystko to w ramach wyjątkowego, mysłowickiego Festiwalu Muzycznego „Pod Kluczem”!

Jubileuszowy festiwal odbył się w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach. Tym razem nie był w konwencji konkursu, tylko prezentacji.

Organizatorzy wydarzenia to Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Uczniom i Szkole „Nasze Dzieci”.

Festiwal prowadził Marek Mróz - konferansjer, który od wielu lat wolontarystycznie wspiera środowisko osób niepełnosprawnych. Przygotowania wsparli: Nadleśnictwo Katowice oraz Kwiaciarnia Rosa, użyczając elementów do scenografii.

Podczas festiwalu, obok niepełnosprawnych artystów, zaprezentowali się także zawodowi muzycy z zespołu AltraVolta, uświetniając festiwal oraz wprowadzając wszystkich zgromadzonych w wyjątkowy moment: poczęstunek jubileuszowym tortem!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice