Jubileusz Chóru Familia!

10 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Kto z Was miał okazję posłuchać mysłowickiego Chóru Familia? Pod koniec miesiąca, w piątek 25 października Chór świętować będzie jubileusz, 15-lecie istnienia. Chcecie wybrać się na to wydarzenie?

Szczegóły znajdziecie pod linkiem TUTAJ

Chór Familia powstał równie 15 lat temu, a dokładnie w 17 październiku 2004 roku. Założycielami są Elwira Wójciak i Stanisław Badura. W tym miejscu należy wspomnieć o pierwszym dyrygenckie Panu Marku Maliszczaku, który był razem z chórem przez 13 lat! Kolejną dyrygentką była Pani Magdalena Urbanek, która wprowadziła dużo radości, prowadziła chórzystów przez rok czasu. Dziś nową Panią dyrygent Joanną Stasińską – Starosta.

Chór Familia jest chórem rozrywkowym, dlatego podczas prób i wydarzeń akompaniuje mu Pan Piotr Nowatkowski. Przez te 15 lat maj a swoim koncie wiele sukcesów koncertowych, jak również nagrali dwie płyty! To nie wszystko, dwa razy do roku organizują (wraz z MOK Mysłowice) darmowe koncerty dla lokalnej publiczności. 

Dziś chór składa się z 24 wyjątkowych chórzystów. Przy okazji 15 lecia trzeba nadmienić, że 12 osób śpiewa od pierwszego dnia istnienia Chóru Familia.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice