Finał rozgrywek „Bezpieczny Siódmoklasista”!

24 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W czwartek, czyli pierwszego dnia wiosny, w hali sportowej im. Stanisława Padlewskiego przy ul. Bończyka odbył się finał akcji profilaktycznej "Bezpieczny siódmoklasista".

Uczniowie z piętnastu mysłowickich szkół podstawowych rywalizowali ze sobą na siatkarskich parkietach o medale i puchary. Gościem specjalnym wydarzenia był Piotr Gruszka - wielokrotny reprezentant Polski oraz medalista Mistrzostw Świata i Europy w siatkówce.

Programem objęci zostali wszyscy uczniowie klas siódmych z mysłowickich podstawówek. Celem profilaktycznych działań jest uświadomienie młodzieży, która ukończyła 13 rok życia konsekwencji prawnych popełnianych czynów karalnych. 

Mecze były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie, a walka toczyła się o każdą piłkę. Ostatecznie triumfowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 przed uczniami z SP4 i SP16. Zwycięzcy zostali zaproszeni przez Prezydenta Mysłowic Dariusza Wójtowicza, jego Kancelarię i dyrektora MOSiR Karola Pawlika do jednej z pizzeri na wspólny obiad.

Gościem specjalnym sportowego wydarzenia był Piotr Gruszka - rekordzista pod względem liczby meczów rozegranych w kadrze Polski, a także medalista Mistrzostw Świata i Europy. Siatkarz przekazał młodzieży bardzo cenne uwagi dotyczące życia sportowca i zachęcał do poświęcania więcej czasu na aktywność fizyczną.

Pomiędzy kolejnymi meczami uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Policjanci wspólnie z ratownikami wyjaśniali jak zachować się, gdy zobaczymy leżącą na ziemi osobę i jak prawidłowo sprawdzić jej czynności życiowe. Na przygotowanym fantomie osoby chętne mogły przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową.

Po zakończeniu siatkarskich emocji pokaz wyszkolenia dał Hellboy, 4-letni pies poszukiwawczy o specjalności terenowej i gruzowej klasy I.

Medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Mysłowicach asp. sztab. Marcin Kuźma, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach mł. bryg. Damian Jarosz oraz Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marcin Weiner. Imprezę bardzo sprawnie prowadziła pani dyrektor Gabriela Laufer, a nagrody przygotowała naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Mysłowice Sandra Jędrzejas.

Mat. KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice