Festyn parafialny w Janowie Miejskim

16 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Za nami XIX Janowski Festyn Rodzinny promujący zdrowy tryb życia i walkę z uzależnieniami, odbywający się pod hasłem „Na trzeźwo”.

Organizatorem sobotniego wydarzenia była Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbe oraz Rada Dzielnicy Janów Miejski – Ćmok przy współpracy m.in. z UM Mysłowice, Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, MOSiR Mysłowice i Państwową Strażą Pożarną w Mysłowicach.

Uroczyste rozpoczęcie festynu farskiego nastąpiło o godzinie 16:00, a wszystkich przybyłych powitał zastępca prezydenta miasta Wojciech Chmiel, który ze sceny życzył dobrej zabawy w rodzinnej atmosferze.

Wydarzenie janowskie rozpoczęło się od Rodzinnego Rajdu Rowerowego na trasie: Janów Miejski – Lasy Murckowskie. Cykliści wyjechali na trasę o godzinie 9:00 rano.

Jednym z ważniejszych punktów imprezy był mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną Urzędu Miasta oraz Rady Miasta z reprezentacją Rady Dzielnicy Janów Miejski - Ćmok.

Publiczność porwały występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz z Przedszkoli nr 4, 9, 20. Świetnie wypadła grupa Scholii Dziecięco-Młodzieżowej z Janowa.

W trakcie wspólnej zabawy odbyła się tradycyjna licytacja tortu, którą wygrał prezydent miasta Dariusz Wójtowicz.

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych gry, zabawy i konkursy, odbyła się również symultana szachowa, w której uczestniczył wiceminister sprawiedliwości Michal Wójcik. Na dorosłych czekały pyszne krupnioki i kiełbasa z grilla, chleb ze smalcem, ogórki kiszone, kawa, herbata i rewelacyjne ciasta.

Na koniec odbył się koncert zespołu pod dyrekcją Piotra Nowatkowskiego.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice