Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne!

21 stycznia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

„W karnawale dzieci bawią się wspaniale” – to hasło towarzyszyło dzieciom biorącym udział w zajęciach w Bibliotece Centralnej w pierwszym tygodniu ferii. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się co to jest karnawał i poznali tradycje związane z karnawałem na różnych kontynentach.

Z kolorowego papieru, bibuły i patyczków dzieci stworzyły smoki, symbol związany z przywitaniem chińskiego Nowego Roku. Jak karnawał, to koniecznie karnawałowe maski. Dzieci z fantazją kolorowały gotowe szablony oraz malowały i dekorowały maski, które wykonały metodą gipsowych odcisków. Na dużych arkuszach szarego papieru tworzyły z kolei projekty karnawałowych strojów.

Za oknami aura raczej nie zimowa, ale dziewczynki i chłopcy w Bibliotece Centralnej ochoczo wykonały całą bałwankową rodzinę. Z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka uczestnicy zajęć przygotowali także niespodzianki dla swoich babć i dziadków - piękne, barwne laurki.

Karnawał to okres bardzo radosny, więc w ostatnim dniu ferii w bibliotece odbyła się zabawa przebierańców i występy karaoke.
Oprócz wymienionych aktywności dzieci cieszyły się z gier zręcznościowych i zabaw ruchowych, zagadek i rebusów oraz kolorowanek, a każdego dnia w bibliotece było wesoło i twórczo.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice