Europejski Dzień Logopedy w SP10!

08 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Święto ma na celu podnoszenie świadomości społecznej związanej z zaburzeniami mowy oraz profilaktyką logopedyczną, a także zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją dziecka u specjalisty. W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej.

W tym roku Europejski Dzień Logopedy hucznie obchodzono w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi.  Z tej okazji uczniowie klas młodszych pod kierunkiem logopedy pani Anety Palicy oraz nauczycielki pani Moniki Wróbel przygotowali piosenki logorytmiczne łączące w sobie zabawę słowem, dźwiękiem muzycznym oraz ruchem. Efekty tej pracy  zostały zaprezentowane  6 marca podczas uroczystego apelu.

Dzieci zachwyciły wszystkich wspaniałymi występami, które dodatkowo uatrakcyjniły przebrania i rekwizyty. Ponadto dla uczniów została przygotowana  multimedialna zabawa logopedyczna ćwicząca narządy mowy. Oprócz tego klasy 1-4 wzięły udział w konkursie logopedycznym polegającym na przedstawieniu za pomocą technik plastycznych  wybranego słowa, które posiada więcej niż jedno znaczenie.

Konkurs został przeprowadzony na poziomie szkolnym oraz międzyszkolnym. Prac napłynęło bardzo wiele, a ich pomysłowość i efekt wizualny w wielu przypadkach był zachwycający. Organizatorkami przedsięwzięcia były panie Aneta Palica, Monika Wróbel i Dagmara Kawulok, ale w przygotowania włączyli się również inni nauczyciele.

Nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice