„Dziesiątka” zdobywa Klimczok!

03 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W piątek 21 września 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki w Mysłowicach   wzięli udział w rajdzie górskim do Szczyrku. 44 uczestników wycieczki wraz z opiekunami pod czujnym okiem  przewodnika podjęło trud zdobycia Klimczoka (1117 m n.p.m.) w Beskidzie Śląskim.

Wędrówkę rozpoczęli w Szczyrku Bile, skąd udali się zielonym szlakiem w kierunku schroniska PTTK pod Klimczokiem. Wspinaczka na szczyt góry była wyczerpująca z uwagi na dużą stromiznę. Jednak wspaniały widok okolicznych szczytów i pasm górskich wynagrodził wysiłek. Dalej było już tylko z górki. Końcowa część trasy prowadziła łagodnie w dół i zakończyła się na parkingu w Bielsku-Białej.

Uczestnicy wycieczki do Mysłowic wrócili późnym popołudniem - zmęczeni, ale naładowani pozytywną energią gór. Pomysłodawczynią i główną organizatorką wycieczki była nauczycielka p. Gabriela Kazibut.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice