Dzień Tolerancji w SP 17!

20 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W miniony poniedziałek Szkoła Podstawowa nr 17 im. Jana Pawła II w Mysłowicach obchodziła "Dzień Tolerancji". Uczniowie w 2 grupach wiekowych: klasy  I - IV oraz. V - VIII, zapoznali się z prezentacją dotyczącą tolerancji i właściwych zachowań wobec osób różniących się wyglądem, zachowaniem, przekonaniami itp.

Jednak najważniejszym akcentem tego dnia było spotkanie z Panią Martą Ostrowską - Pełnomocnikiem da. Osób Niepełnosprawnych w Mysłowicach i Panem Rafałem Granowskim - bohaterem reportażu "Bębenek". 

Pan Rafał opowiadał o swoim życiu i swojej niepełnosprawności. Dzielił się swoimi doświadczeniami w pomaganiu innym ludziom. Pani Marta zapoznała uczniów z historią pan Rafała , który mimo swojej niepełnosprawności, ciągle śpieszy z pomocą innym potrzebującym. Pełni funkcję wolontariusza w wielu ważnych przedsięwzięciach na terenie miasta i poza nim. Spotkanie było bardzo wzruszające.

Mat. nadesłany

Foto: własne i SP 17

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice