Dzień Pluszowego Misia i Andrzejki w Przedszkolu nr 1

03 grudnia 2013

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Listopad obfitował w atrakcje w Przedszkolu nr 1 w Brzezince. Dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia oraz bawiły się na zabawie Andrzejkowej.

"Miękki, puchaty i taki z łatką"- 25 listopada święto obchodziła najmilsza zabawka dzieci - miś.

Tego dnia wychowankowie z Przedszkola nr 1 w Brzezince uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem.

Uroczysty dzień rozpoczął się od porannej gimnastyki z Trzema Niedźwiadkami i Złotowłosą - w te role wcieliły się nauczycielki i organizatorki tej wyjątkowej imprezy - Katarzyna Martowicz, Magdalena Skiba, Aleksandra Wróbel oraz Edyta Łanda. Przygotowany program artystyczny obfitował w wiele zabawnych i ciekawych konkursów. Największa uciechę sprawiło przedszkolakom przeciąganie liny. W jednej drużynie znajdowały się dzieci, a ich przeciwnikami były niedźwiadki.

Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się takie zabawy jak: „Niedźwiedzie łapy”, czyli zbieranie kloców w rękawicach kuchennych, albo „Wyścig garnków”, w których znajdowały się miodowe ciasteczka. Przedszkolaki ze swoimi ukochanymi misiami miały tego dnia w przedszkolu prawdziwą imprezę. Oprócz konkursów i zabaw dzieci śpiewały także i tańczyły w rytm specjalnie przygotowanej na ten dzień muzyki. Na zakończenie dziewczynki z kółka tanecznego zaprezentowały układ choreograficzny do piosenki „Chocolate”.

„Hokus-pokus, czary mary, Niech się spełnią andrzejkowe czary”

30 listopada to szczególny dzień zabaw i wróżb andrzejkowych. Tego dnia wszystkie dzieci z Przedszkola nr 1 w Brzezince spotkały się, aby poznać tradycje i zwyczaje ludowe związane z dniem Świętego Andrzeja. Przy okazji tego wyjątkowego święta, pełnego tajemniczych zaklęć i wróżb do przedszkola na swych miotłach przyleciały czarownice z Łysej Góry. Wszystkie dzieci były pod wrażeniem przebranych wychowawczyń, które przygotowały w tym dniu wiele atrakcji.

Zabawa rozpoczęła się od krótkiej inscenizacji w wykonaniu nauczycielek -czarownic. Po przedstawieniu zaczęły się wróżby. Wśród wielu zabaw znalazły się takie jak: „Ulubiony kolor”- mówiąca dzieciom o przestrogach na przyszłość, „Moneta w studni”, czyli czyja moneta wpadła do miski z wodą, ten losował gwiazdę z przepowiednią czy „Zawód w przyszłości” . Jak na dobrą andrzejkową zabawę przystało, nauczycielki zapewniły dzieciom dobrą muzykę, przy której mogły tańczyć i śpiewać. Imprezę przygotowały: Magdalena Skiba, Katarzyna Martowicz i Aleksandra Wróbel, które wcieliły się także w rolę czarownic z Łysej Góry.

materiały: J. Czernek

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice