Dzień Ojca w Areszcie Śledczym!

23 czerwca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Relacja z ojcem, to jedna z najważniejszych jakie nawiązujemy w życiu. Dużo od niej zależy. Jej jakość decyduje niejednokrotnie  o tym jak odnajdziemy się w przyszłości w szeregu sytuacji życiowych. Jak poradzimy sobie w strukturach hierarchii, jaki stosunek będziemy mieli do przełożonych, partnera w związku i innych ważnych życiowo osób.

Wiele osób pozbawionych wolności ma trudne, skomplikowane relacje z rodzicami. Wielu osadzonych pochodzi z rodzin dysfunkcjonalnych, gdzie nie doświadczyło w dzieciństwie i młodości akceptacji i miłości; nie nawiązało prawidłowej relacji z ojcem. To ich nie usprawiedliwia – ale wiele wyjaśnia.

Brak właściwej relacji z ojcem to sytuacja trudna, wymagająca samoświadomości, pracy i motywacji by sobie z nią poradzić. Dzień taki, jak Dzień ojca, to moment dla wielu trudny. Chwila zastanowienia i zadumy nad własną drogą życiową i priorytetami.

Funkcjonariusze Służby Więziennej z mysłowickiego aresztu podejmują szereg działań resocjalizacyjnych, które skoncentrowane są na sferze rodzinnego funkcjonowania osadzonych, gdyż wiemy, że dla wielu skazanych są to obszary deficytowe.

Cyklicznie w areszcie są realizowane programy dotykające problematyki rodziny. Dotąd osadzeni mogli uczestniczyć w programach dotyczących wartości rodzinnych, poszerzania kompetencji rodzicielskich oraz programów dla sprawców przemocy w rodzinie.

Dzisiaj, chętni mieli okazję usiąść przed sprzętem do nagrywania i stworzyć na płycie niepowtarzalne i wyjątkowe życzenia dla swojego ojca.

Tekst: Izabela Chechelska, zdjęcia: Tomasz Janiec.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice