Dariusz Wójtowicz: Nie będzie łączenia klas w miejskich szkołach!

01 kwietnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Dzisiaj ukazał się komunikat Prezydenta Mysłowic Dariusza Wójtowicza, że nie będzie łączenia klas w roku szkolnym 2020/2021.

- To nasza wspólna decyzja, resortowego zastępcy prezydenta Wojciecha Chmiela, naczelnika wydziału edukacji oraz kierowników kilku placówek oświatowych - przekazał Dariusz Wójtowicz.

Temat łączenia klas w środowisku oświatowym przewijał się od kilku dni i był podsycany przez nieodpowiedzialnych ludzi. Do rodziców dochodziły sprzeczne informacje, najczęściej były to kłamstwa mające na celu pokazanie w złym świetle obecnego włodarza miasta. - W ubiegłym roku również dochodziło do podobnych incydentów - informuje Prezydent Wójtowicz.

Pełna treść komunikatu brzmi:
„Szanowni Mieszkańcy, pracownicy placówek oświatowych z terenu Mysłowic . W pierwszych dniach kwietnia zakończone zostaną prace nad arkuszami organizacyjnymi w naszych placówkach oświatowych. W związku tym kierowane są do mnie pytania dotyczące łączenia klas m.in. w szkołach funkcjonujących w dzielnicach Morgi, Wesoła i Brzeczkowice.

Pragnę Was uspokoić, że w roku szkolnym 2020/2021 nie nastąpią łączenia klas ze względów społecznych i braku możliwości odbycia konsultacji z rodzicami.”

Do sprawy wrócimy niebawem.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice