Code Week 2019 w Przedszkolu nr 5!

31 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W tym roku podobnie jak w poprzednim grupa 5 latków z grupy Pszczółki z Przedszkola nr 5 w Mysłowicach bawiła się w kodowanie. Wzięli udział w tegorocznej edycji Europe Code Week 2019, który odbył się w dniach 7.10-20.10.

Zgłosiliśmy 10 wydarzeń offlinowych oraz z użyciem ozobota, dzieci uwielbiają te zajęcia, są ciekawe, kreatywne rozwijają logiczne myślenie.  Udało nam się znalezc w gronie zwycięzców konkursu „1000 pierwszych inicjatyw zgłoszonych do Codeeek2019”, organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK! - mówi Pani Aleksandra Marzec.

- Zarejestrowane przez nas na codeweek.eu wydarzenie było jednym z pierwszych inicjatyw wspierających CodeWeek2019! Zwycięzcy konkursu otrzymują publikację pt. „Zabawy w programowanie offline”, oraz list gratulacyjny ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego. Za wszystkie wydarzenia mamy również w nagrodę puzzle AR do ożywiania obrazów. -  dodaje P. Ola.

nadesłane

 

 

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice