Biblioteczne potyczki!

25 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W piątek 22 listopada w Bibliotece Centralnej odbył się powiatowy konkurs dla uczniów klas 6 szkół podstawowych „Biblioteczne potyczki”, zorganizowany we współpracy z Sekcją Bibliotekarską przy Oddziale ZNP w Mysłowicach.

Głównymi założeniami konkursu było rozbudzenie zainteresowania biblioteką i czytaniem, rozwijanie wyobraźni i rozbudzanie potrzeby obcowania z książką jako formą spędzania czasu wolnego, zachęcenie do korzystania z zasobów i usług biblioteki publicznej i jej filii oraz rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji.

Do konkursu przystąpiło 5 zespołów dwuosobowych, reprezentujących mysłowickie szkoły podstawowe – nr 1, 10, 14 i Szkołę Podstawową Sportową oraz Szkołę Podstawową nr 7 w Jaworznie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą ogólną z zakresu bibliotekarstwa, znajomością literatury młodzieżowej, umiejętnością wyszukiwania informacji w słownikach i encyklopediach, czytaniem ze zrozumieniem oraz umiejętnością poszukiwania książek na półkach bibliotecznych.

Najlepszymi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, którzy zajęli I miejsce, kolejne II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14, a III miejsce przyznano uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mysłowicach i Sekcję Bibliotekarską przy Oddziale ZNP w Mysłowicach, a pozostali uczestnicy – dyplomy za udział. Gratulujemy.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice