Balony wolności!

03 grudnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Patriotyczne świętowanie nie zawsze musi być pełne uroczystej powagi. Szkoła Podstawowa nr 17 pokazała, że  mogą mu towarzyszyć piski, podskoki i gromkie „hurra!”

W krasowskiej szkole po okolicznościowej akademii z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami wylegli na plac szkolny. Towarzyszyły im pęki biało- czerwonych balonów. Niezwyczajne. Do każdego z nich przymocowana była kartka z życzeniami dla ojczyzny, które dzieci samodzielnie komponowały.  Druga karteczka zawierała prośbę: „Jeśli znalazłeś nasz radosny znak pamięci, będzie nam miło, gdy wyślesz wiadomość na adres...”.

Wypuszczanie balonów dostarczyło nie lada emocji. Żywiołowo reagowały nawet nastoletnie klasy ósme. Nie można się dziwić tej radosnej reakcji skoro kilkanaście lat temu, gdy w podobny sposób świętowano dzień patrona, po kilku dniach pojawiła się wiadomość  ze Szwecji. Balon- podróżnik, mając sprzyjające wiatry, przebył Bałtyk. Zaskoczył także list z Austrii z dołączoną gazetą. Tam krasowski balon stał się bohaterem artykułu prasowego.

Teraz społeczność szkolna liczy na równie ciekawy odzew. Ma też  nadzieję, że ten radosny happening będzie znakiem patriotyzmu dla wielu okolicznych mieszkańców. A być może wiadomość o okrągłej rocznicy dotrze poza granice kraju.

Materiał nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice