Szkoła Podstawowa nr 1 ma już 40 lat

28 kwietnia 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W sobotnie przedpołudnie 26 kwietnia w Sali gimnastycznej szkoły – miejscu, gdzie wcześniej był basen, który pamiętają jeszcze wychowankowie szkoły – odbyły się uroczyste obchody jubileuszu szkoły.

Wśród gości, którzy w tym dniu zawitali do SP1, była wicepremier Elżbieta Bieńkowska, która także tę szkołę kończyła. Tak dla niej, jak i dla wielu obecnych, wzruszającym momentem była możliwość spotkania dawnych nauczycieli oraz kolegów i koleżanek z klasy. Mury szkoły odwiedzili także: prezydenci – Edward Lasok, Grzegorz Brzoska, Jan Wajant, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Iwona Nowak, przewodnicząca związków zawodowych NSZZ Solidarność Grażyna Chomiuk, przewodniczący Rady Rodziców Zbigniew Jeż, poprzedni dyrektorzy placówki – Wiesław Żmuda i Krystyna Mistarz, oraz radni Rady Miasta. Wszystkich powitał serdecznie obecny dyrektor placówki Piotr Kasperski.

Przybyli na jubileusz mogli zobaczyć, jak szkoła zmieniała się w minionych latach. Tak zmiany elewacji, które miały miejsce już kilka lat temu, jak i nowy asfalt, wyłożony tuż przed obchodami. Warto zaznaczyć, że w sprawie wyasfaltowania terenu przed szkołą, bardzo duży udział miał radny Wiesław Tomanek. W efekcie teren zyskał nową nawierzchnię, a szkoła… nowy projektor multimedialny, który został podarowany w ramach jubileuszowego prezentu przez władze miasta.

Program artystyczny przygotowany przez wychowanków szkoły bawił i wzruszał. Przy szkolnej aranżacji utworu „Ale to już było” niejednej osobie łza się w oku zakręciła. Organizatorzy przygotowali też coś specjalnego dla wyjątkowej wychowanki – Elżbiety Bieńkowskiej. Nie tylko spotkała ona swoją wychowawczynię, ale także odbyła małą podróż sentymentalną do czasów, kiedy była uczennicą. W dalszej części artystycznej zaprezentowali się utalentowani uczniowie szkoły – laureatki konkursów recytatorskich, zespół wokalny „PRYMKA”, zespół „123”. Występy były niezwykle widowiskowe – rodzice mogą być dumni ze swoich pociech.

Przewodniczący Rady Rodziców Zbigniew Jeż był inicjatorem zorganizowania w szkole konkursów z okazji jubileuszu szkoły. Laureatami zostali:

Szkolny konkurs poetycki " O szkoło, gdy Cię wspominam..."
I miejsce Lidia Jeż kl. 3s
II miejsce Dominika Żyła kl.3b
III miejsce Julia Bryja kl.3s

Szkolny konkurs "Znam historię swojej szkoły"
I miejsce Mikołaj Domachowski kl.5b
II miejsce Patryk Malajka kl.5a
III miejsce Magdalena Sojda kl.6c

Po zakończeniu części oficjalnej goście mogli udać się na pyszny jubileuszowy tort. Ogromne gratulacje dla organizatorów. Życzymy kolejnych lat sukcesów!

O Autorze

Joanna Frysztacka

Na co dzień spełnia się zawodowo od ponad 8 lat w zakresie szeroko pojętej promocji i marketingu. Po pracy aktywnie uczestniczy w życiu miasta prowadząc portal Myslowice.net. Niejednokrotnie wyróżniana za działalność oraz wspieranie miejskich inicjatyw.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice