„ Zaprogramuj Przyszłość”

26 marca 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

W projekcie „ Zaprogramuj Przyszłość” wzięli udział uczniowie klas I-III  Szkoły Podstawowej nr 1, wraz ze swoimi wychowawcami. Zajęcia prowadzone były przy wykorzystaniu różnorodnych metod, form pracy oraz przy wykorzystaniu szerokiej gamy materiałów i pomocy dydaktycznych.

Ich podstawowym celem było rozwijanie edukacji cyfrowej u najmłodszych uczniów szkoły. Działania z zakresu programowania stały się dla dzieci naturalną czynnością wplataną w tematykę lekcyjną z każdej dziedziny z zakresu edukacji wczesnoszkolnej.

Projekt, oprócz korzyści edukacyjnych pozwolił na zdobycie cennych pomocy dla szkoły, takich jak: maty edukacyjne, tablety, roboty oraz zestawy elektroniczne. Ze względu na zdalne nauczanie w tym roku szkolnym, nie ze wszystkimi atrakcjami najmłodsi uczniowie mogli mieć zajęcia, ale wszystko przed nimi, bo chociaż projekt został zakończony, to zabawa z programowaniem, właśnie tak odbierają to dzieci, zostaje z nimi na zawsze.

Źródło: FB

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice