Zwiększenie częstotliwości kursowania autobusowej komunikacji zastępczej linii nr 972!

08 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Weryfikacja wprowadzonych (wnioskowanych m.in. przez Urząd Miasta Mysłowice) założeń wykazuje nieprawidłowości w zakresie systemu przesiadek z autobusu komunikacji zastępczej, tj. linii nr 972 na kursy linii autobusowej nr 672 oraz odwrotnie, spowodowane są m.in. przy wystąpieniu jakichkolwiek utrudnień w realizacji linii nr 672, które odnotowywane są z uwagi na przebudowę ul. Pszczyńskiej w Katowicach (rejon katowickiej dzielnicy Giszowiec) system przesiadek nie funkcjonuje prawidłowo. Pomimo wykazywanych starań związanych z odstępstwami od ściśle określonych godzin odjazdów linii nr 972 (oczekiwanie na wzajemną przesiadkę) przedmiotowe rozwiązanie nie zabezpiecza sprawnej realizacji komunikacji publicznej.

W związku z powyższym, od dnia 11 marca br. (poniedziałek) przygotowany został nowy rozkład jazdy linii nr 972 zakładający zwiększenie częstotliwości kursowania w dni robocze z co 30 minut na co 15 minut, zakładając dodatkowo obsługę linii jednym pojazdem więcej. Tego typu rozwiązanie zwiększy ofertę komunikacji publicznej w rejonie prowadzonej inwestycji (przebudowa ulicy 3-go Maja w Mysłowicach odcinek od ulicy Laryskiej do granicy miasta), zabezpieczy szerszą możliwość dokonywania przesiadek. Dodatkowo, w zaproponowanych rozkładach jazdy wprowadzono zmianę trasy przejazdu uwzględniając dodatkową obsługę przystanku „Wesoła Piastów Śląskich“, co wpłynie na możliwość dokonywania przesiadek w jednym, zintegrowanym miejscu.

Szczegóły tutaj

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice