Znaleziony w Jaworznie, szuka domu!

04 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Duduś to około 2 letni, małych rozmiarów kundelek, który przebywa w mysłowickim schronisku od marca 2019 roku. To delikatny pies, trochę bojaźliwy, ostrożny w nawiązywaniu nowych kontaktów z ludźmi, ale gdy już zaufa i pozna człowieka to staje się radosny i dość energiczny.

Na spacerach grzecznie chodzi na smyczy, nie ciągnie, uważnie obserwuje otoczenie, dotrzymuje kroku wolontariuszowi.
W kontaktach z innymi psami zachowuje się bardzo różnie, zdarza mu się obszczekać czworonożnego kolegę, jednak są też sytuacje, że całkowicie ignoruje napotkanego psa.

Dudusiowi bardzo sprawia przyjemność kontakt z człowiekiem, domaga się uwagi, lecz cały czas kontroluje sytuacje, czy ktoś nie zrobi mu krzywdy. Możemy tylko się domyślać co przeżył w swoim życiu i co go spotkało ze strony człowieka.

Duduś zaufał swojej wolontariuszce, więc przekonaliśmy się, że jeśli już pozna dobrze człowieka to rozdaje buziaki, obskakuje z radości oraz chętnie chodzi na spacerki.

Duduś to łakomczuch, uwielbia psie smaczki, jest przekupny.
Uważamy, że za pomocą metody nagradzania Duduś jest w stanie szybko nauczyć się podstawowych komend.

Jeśli chodzi o wybór rodziny dla Dudusia, to preferujemy rodzinę ze starszymi dziećmi, z racji tego że Duduś boi się gwałtownych ruchów oraz głośnych dźwięków, a jak wiadomo małe dzieci nie rozumieją, że psiak może sobie w danej chwili nie życzyć ich towarzystwa.

Duduś zdecydowanie nie odnajduje się w schroniskowej rzeczywistości, sytuacja w której się znalazł przerasta go. Za wszelką cenę, chce się wydostać z boksu, jak zobaczy swojego wolontariusza to wspina się po kratach i bardzo płacze, prosząc w ten sposób, aby ten zabrał go na spacer.

Mamy nadzieję, że znajdzie się ktoś kto pokocha Dudusia i ofiaruje chłopakowi ciepły dom, Duduś bardzo tego potrzebuje.

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.
Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 501 508 072.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice