Zmieniamy czas na zimowy!

25 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

W nocy z 26 na 27 października przestawiamy zegarki. Wskazówki cofniemy z godziny 3 na 2, co oznacza że śpimy dłużej. Oczywiście możemy przestawić wskazówki zegara o dowolnej porze – przed pójściem spać, albo po przebudzeniu. Jedno jest pewne, podczas weekendu będziemy spać o godzinę dłużej!

Dla przypomnienia: zmiana czasu na zimowy w Polsce została wprowadzona w 1977 roku i wynikała z oszczędności. Chodziło o jak największe wykorzystanie światła dziennego. Jak czytamy w jednej z gazet " obecnie  zmiana czasu na zimowy traci sens, ponieważ coraz więcej firm zaczyna pracę o godz. 9-10 a kończy po godz. 17. oznacza to, że światło dzienne bardziej potrzebne jest po południu niż rano."

Jak podaje TVS -  "choć od lat mówi się o usunięciu zmiany czasu, to na to będziemy musieli jeszcze poczekać. Zgodnie z uchwałą Parlamentu Europejskiego państwa Unii mają podjąć do kwietnia przyszłego roku decyzję, który czas – letni, czy zimowy – będzie u nich obowiązywał. A do ostatniej zmiany czasu miałoby dojść w 2021 roku. Ponad 100 lat od jej wprowadzenia.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice