Za zakupy płaciła cudzą kartą!

06 maja 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Obciążenie cudzego konta nie ujdzie na sucho 21-letniej mysłowiczance. Młoda kobieta aż ośmiokrotnie posłużyła się znalezioną kartą bankomatową. Płacąc w ten sposób za swoje zakupy dopuściła się przestępstwa kradzieży z włamaniem. O jej dalszym losie będzie decydował sąd.

Pod koniec kwietnia do komendy zgłosiła się mieszkanka naszego miasta, która po zgubieniu swojej karty płatniczej i przejrzeniu zrealizowanych transakcji bankowych zorientowała się, że ktoś płacił jej kartą w różnych placówkach handlowych. Nieuczciwy znalazca w sumie dokonał ośmiu transakcji na kwotę 185zł. Policjanci z wydziału kryminalnego mysłowickiej jednostki ustalili sklepy, w których dokonywano płatności i zabezpieczyli monitoring. Na tej podstawie szybko ustalili też tożsamość podejrzanej.

Okazała się nią 21-letnia mysłowiczanka. Kobieta została zatrzymana w sobotę 2 maja. Po doprowadzeniu do komendy przyznała się do zarzucanych czynów. Za to przestępstwo może jej grozić do 5 lat więzienia. O jej dalszym losie będzie decydował sąd.

Źródło: KMP Mysłowice, foto: Pixa.bay

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice