Walczymy z niską emisją i smogiem!

14 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Informujemy mieszkańców naszego miasta, że Referat Profilaktyki i Ochrony Środowiska na bieżąco kontroluje paleniska pod kątem spalania paliw zabronionych. Z każdej kontroli funkcjonariusze sporządzają protokół i w zależności od sytuacji nakładają odpowiednie sankcje karne lub przeprowadzają rozmowy z właścicielami.

Niezależnie od prowadzonych kontroli, czy to na Państwa zgłoszenie, czy w ramach realizacji zadań do codziennej służby, z mysłowickich kominów wydobywa się czarny dym. W dużej mierze wynika to z nieprawidłowego rozpalania w kotłach oraz złej jakości węgla.

Dzięki pomocy Zakładu Oczyszczania Miasta Mysłowice i wypożyczeniu nam pieca prowadzimy pokazy, tłumaczymy i praktycznie uczymy Mysłowiczan jak prawidłowo rozpalać oraz dokładać paliwo. Ponadto we współpracy z Urzędem Marszałkowskim na terenie województwa śląskiego prowadzimy zajęcia edukacyjne dotyczące walki z niską emisją i smogiem.

Źródło: Straż Miejska Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice