Uwaga na oszustwa za pośrednictwem portalu społecznościowego!

14 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Mysłowiccy policjanci odnotowują próby oszustw za pośrednictwem portalu społecznościowego. Przypominamy metodę działania oszustów i przestrzegamy przed pochopnym przekazywaniem pieniędzy. Oszust zakłada lub przejmuje konto na portalu podszywając się pod właściciela, a następnie wysyła do jego znajomych prośbę o pożyczkę. Nie dajmy się oszukać!

W ostatnich dniach policjanci otrzymują zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy za pośrednictwem portali społecznościowych. Jak działają oszuści? Zakładają lub przejmują konta na portalach społecznościowych podszywając się pod niczego nieświadomego właściciela i wysyłają wiadomości do jego znajomych. Jeśli twój kolega lub koleżanka nagle przesłali ci poprzez komunikator prośbę o pożyczkę w formie przelewu na wskazane konto, nie czyń tego bez wcześniejszej weryfikacji, czyli rozmowy z zainteresowanym, rzeczywistym znajomym.

Starsi ludzie dają się nabrać metodą „na wnuczka”, wpuszczają do mieszkań domokrążców, a teraz, jak się okazuje, oszuści znaleźli również metodę na młodych.

Źródło: KMP Mysłowice

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice