Udaremniony przemyt narkotyków!

13 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mysłowickiego Aresztu Śledczego i współpracy z KMP w Mysłowicach udało się ująć mężczyznę podejrzanego o obrót narkotykami. Mysłowickich funkcjonariuszy zainteresował mężczyzna, który pojawił się w areszcie ubiegając się o widzenie z jednym ze skazanych. W trakcie procedury wejścia na teren jednostki penitencjarnej – odmówił on jednak poddania się kontroli osobistej, co wzbudziło – jak się później okazało – uzasadnioną czujność więzienników.

Podejrzewali oni, że mężczyzna może chcieć wnieść na teren jednostki penitencjarnej substancje odurzające. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – w związku z odmową poddania się kontroli osobistej – mężczyźnie odmówiono wstępu na teren aresztu i odbycia widzenia ze skazanym. 

O zaistniałej sytuacji i swoich podejrzeniach funkcjonariusze aresztu niezwłocznie powiadomili KMP Mysłowice. W wyniku podjętej przez Policję akcji ujawniono przy mężczyźnie i w jego mieszkaniu ponad 100 porcji marihuany, 278 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy oraz niecały gram amfetaminy. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór, grozi mu do 10 lat więzienia.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice