Tymczasowy areszt dla sprawcy usiłowania zabójstwa!

01 sierpnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 42-letni mysłowiczanin, który ugodził nożem swojego sąsiada. Sprawca natychmiast został zatrzymany przez policjantów. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w jednym z bloków w Mysłowicach przy ul. Reja. Pijany mężczyźni zapukał do sąsiada i bez powodu zaatakował go nożem. W wyniku zaistniałej szarpaniny 55-letni mieszkaniec Mysłowic doznał urazów szyi i twarzy. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala. Interweniujący policjanci obezwładnili napastnika. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca trzeźwiał w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych, sędzia podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

W przeszłości zatrzymany mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice