Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem!

21 lutego 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Przed nami Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 21 do 28 lutego 2020 r. każda zainteresowana osoba będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną w wielu instytucjach. Wzorem lat poprzednich udział w przedsięwzięciu wezmą również policjanci z Mysłowic. Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatnie informacje w budynku Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. W trakcie tego tygodnia, w ramach specjalnie organizowanych dyżurów, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać porady prawne oraz informacje odnośnie wsparcia psychologicznego czy też socjalnego. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach podczas trwania Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, będą pełnić codzienne dyżury.

APELUJEMY!

Nie toleruj!

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj!

Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, niestety czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogła sobie poradzić, nie mając pomocy z zewnątrz.

Powiadom!

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Osoby pokrzywdzone mogą liczyć na wsparcie i pomoc nie tylko podczas tego tygodnia ale również na co dzień.

Źródło: KMP Mysłowice

Foto: Pixabay

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice