Tragiczna niedziela w Mysłowicach!

25 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

W niedzielę w Mysłowicach doszło do rodzinnej tragedii. Podczas pożaru domu w dzielnicy Ławki zginęła kobieta. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na zakup materiałów budowlanych, aby wyremontować budynek.

LINK DO ZRZUTKI

W niedzielę (22.09.) w dzielnicy Ławki, na ulicy Kornela Makuszyńskiego doszło do pożaru w domu jednorodzinnym, w wyniku którego zginęła kobieta.

Służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze, przed godziną 11:00. Na miejscu zdarzenia działania prowadziła Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna Kosztowy, Zakładowa Straż Pożarna KWK Mysłowice, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja, która ustaliła przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podczas akcji gaśniczej ucierpiały wszystkie pomieszczenia budynku ze wszystkimi meblami i sprzętami. Pomieszczenia te zostały zalane do wysokości kolan. Na chwilę obecną w domu nie ma prądu, wody ani ogrzewania. Dom wymaga gruntownego remontu, położenia nowej instalacji elektrycznej i częściowo hydraulicznej,wstawienia okien (popękały szyby), drzwi (doszczętnie spłonęły). Dodatkowo nie nadają się do użytku sprzęty AGD ani meble. Należy wykonać nowe tynki na ścianach i sufitach, położyć farbę... Jednym słowem masa pracy i środków potrzebnych na realizację. Apelujemy do ludzi dobrego serca o pomoc, liczy się każda złotówka.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice