Timon szuka domu⁩!

30 lipca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Timon to uroczy, młody, kudłaty piesek, który wygląda jak miniaturowy Corgi. Do schroniska trafił pod koniec kwietnia 2018 roku.

Początkowo Timon, mimo swojej nieufności, coraz bardziej się otwierał, niestety musiał ponownie trafić na kwarantannę co zdecydowanie źle wpłynęło na jego zachowanie. Teraz Timon czuje się najbezpieczniej w swoim boksie. Tam się przymila i uwielbia być głaskany. Kiedy wychodzi z boksu biegnie z radością do furtki, ale po jej przekroczeniu jego postawa się zmienia. Staje się niepewny i czujny, ogonek ma zawsze skierowany w dół, a spacer kończy się zawsze w określonym punkcie (dalej nie chce iść). W czasie spaceru nie reaguje też na czułości, tylko w skupieniu idzie naprzód. Wystarczy jakiś bliżej nieokreślony dźwięk i Timon zaczyna z całej siły ciągnąć z powrotem w stronę schroniska. Wracając do swojego boksu szybko przebiega między innymi, ze szczekającymi psiakami i z zadowoleniem wskakuje do środka, gdzie od razu siada i domaga się czułości.

Jego lęk zdecydowanie się pogłębił, dlatego z pewnością potrzeba czasu, żeby go przezwyciężył i żeby zaufał człowiekowi na tyle, by wiedzieć, że z nim jest bezpieczny.

Z początkowych obserwacji wynikało że Timon nie przepada za innymi psami, zwłaszcza dużymi - na spacerach je obszczekiwał, natomiast z mniejszymi bywało różnie. Na tę chwilę na widok innego psiaka idącego z naprzeciwka Timon staje w miejscu, podkula ogonek, uszy i stara się wycofać - pomaga pogłaskanie go i danie do zrozumienia, że jest się obok.

Dla Timona szukamy wyrozumiałego i cierpliwego opiekuna oraz spokojnego domu, gdzie będzie czuł się bezpieczny i na nowo zaufa.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Kontakt z wolontariuszem: 694-582-477

Timon aktualnie przebywa w:
TOZ Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice