Szukamy domu dla Szamana!

02 lipca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Szaman to młody psiak, który trafił do schroniska w maju 2018 roku. Przypuszczamy, że nie zaznał w życiu miłości człowieka. Był nieufny i zdystansowany do wolontariuszy. Jedynym jego oparciem była suczka, która została znaleziona razem z nim.

Staraliśmy się pokazać mu, że człowiek może być dobry, początki były jednak trudne. Godziny spędzone w boksie sprawiły, że postanowił zaufać i pewnego dnia, ku uciesze nas wszystkich, wyszedł na swój pierwszy w życiu spacer.

Lody zostały przełamane. Od tamtej pory z dnia na dzień staje się psem, który uczy się życia w towarzystwie człowieka. Potrafi już grzecznie chodzić na smyczy, wypatruje opiekuna oczekując pochwały. Jest ciekawy nowych miejsc i doświadczeń. W relacji z innymi spokojnymi psami staje się bardziej pewny siebie. Spacery w towarzystwie psiego przyjaciela wpływają na niego pozytywnie.

Szaman poszukuje doświadczonego opiekuna, który poświęci mu czas i wykaże się cierpliwością. Ze względu na jego nieufność poszukiwany jest dom bez małych dzieci. Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza ( w naszym schronisku nie ma adopcji „z marszu” , lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji). Kontakt z wolontariuszem 509 103 462 Szaman aktualnie przebywa w: Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice