Szukamy domu dla Keksa!

14 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Keks to malutkich rozmiarów kundelek, który trafił do schroniska w kwietniu 2018 roku. Pierwsze tygodnie, a nawet miesiące były dla niego koszmarem, był tak sparaliżowany strachem, że większość dnia spędzał w budzie, leżąc zwinięty w kłębek, schowany przed całym światem.

Dzięki pracy z wolontariuszami i pracownikami Keksiu powoli przełamuje swój strach, nadal boi się obcych, ale jest już o wiele lepiej niż w dniu, w którym trafił do schroniska. Bardzo powoli robi postępy, ale najważniejsze, że efekty pracy są widoczne. Obecność człowieka powoduje, że zastyga w bezruchu i stara się być niewidoczny. Mimo to, pozwala się głaskać i dotyk sprawia mu przyjemność, wtedy się odpręża, zasypia.

Nie wykazuje żadnych agresywnych zachowań w stosunku do człowieka, również pozytywnie reaguje na towarzystwo innych psów. Keks to niesamowicie delikatny i wrażliwy psiak, dlatego szukamy dla niego cierpliwego, spokojnego opiekuna, domu bez małych dzieci. Wielokrotnie byliśmy świadkami diametralnej przemiany psa po adopcji. W wielu „przypadkach” to schroniskowa rzeczywistość tak negatywnie wpływa na zachowanie psa, wywołuje u niego lęk.

Keks już raz został skrzywdzony przez człowieka, dlatego zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby kolejny raz nie musiał zmieniać schroniska, aby tym razem opuścił schroniskowe mury i zamieszkał w domu, u boku odpowiedzialnego opiekuna. Keks pilnie potrzebuje nowego domu! Dlatego pomóż nam go znaleźć, udostępniając ogłoszenie poświęcone Keksikowi.

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcyjną. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 501 508 072.

Keks aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice