Szukamy domu dla Karmela!

08 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Karmel to młody pies o wyjątkowej urodzie (sięgający przed kolano), który przebywa w mysłowickim schronisku od grudnia 2018 roku. Posiada dłuższą sierść, która wymaga regularnej pielęgnacji. Jest energicznym psem uwielbiającym długie spacery oraz zabawę. Gdy opuszcza schroniskowy boks jest bardzo podekscytowany, podskakuje i biega- istny żywioł.

Na spacerach wszystko go interesuje, gdy jego nos wyczuje ciekawy zapach to wtedy Karmel za wszelką cenę ciągnie do wyznaczonego celu.
Na napotkanych czworonożnych kolegów reaguje szczekaniem, nie zawsze jest to pozytywna reakcja, dlatego jeżeli Karmel miałby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent to konieczny będzie spacer zapoznawczy psiaków. Nie znamy reakcji Karmela na towarzystwo kotów oraz małych dzieci.

Karmel to typ psa, który uwielbia kontakt z człowiekiem, reaguje na przywołanie, sprawdza czy wolontariusz dotrzymuje kroku. Karmelek potrafi usiąść na komendę, jest ogromnych łakomczuchem, co akurat jest plusem w jego przypadku- chętnie uczy się nowych rzeczy w zamian za nagrodę. Drzemie w nim spory potencjał, wystarczy, że nowy opiekun poświęci czas chłopakowi, a wtedy przekona się jaki bystrzak z tego naszego Karmela.

Karmel spełni się w roli towarzysza rodziny, która prowadzi aktywny tryb życia- wycieczki górskie, długie spacery, zabawy węchowe to zajęcia, które zdecydowanie ucieszą psiaka i pozwolą zapanować nad jego nadmiarem energii. Karmel emanuje pozytywną energią, wprowadzi do życia nowych opiekunów sporo radości. Karmel zdecydowanie nie sprawdzi się w roli towarzysza osób starszych. Psiak nie odnajduje się w schroniskowej rzeczywistości, nie chce wracać do boksu, gdy wolontariusz oddala się to wtedy psiak popiskuje i szczeka, próbując zwrócić na siebie uwagę.

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcji. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji „z marszu”, lecz dopiero po kilku spacerach zapada decyzja o adopcji).
Kontakt z wolontariuszem w sprawie adopcji: 694 953 337.

Karmel aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

Nadesłane

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice