Szukamy domku dla psiej seniorki!

16 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Zula to około 10 letnia psia dama, która przebywa w mysłowickim schronisku od września 2018 roku. Została potraktowana jak zużyta zabawka i wyrzucona na ulicę jak śmieć, właśnie teraz kiedy to na jesień swojego życia potrzebuje najwięcej miłości i opieki ze strony opiekuna.

 

Zula jest przerażona całą sytuacją, schroniskowa rzeczywistość ją przerasta, przez pierwsze dni nie wiedziała do czego służy schroniskowa buda, z ciepłego domu trafiła do zimnego, schroniskowego boksu…
Zula jest oazą spokoju, jest bardzo grzeczną i ułożoną suczką- bez żadnego problemu pozwala wejść wolontariuszce do boksu i zapiąć smycz.

Spacery to ten moment, w którym chociaż na chwilę może zapomnieć o dramacie, który ją spotkał. Właśnie podczas spacerów jej zachowanie ulega zmianie, radość z życia powraca. Zula spacerując jest ciekawa dosłownie wszystkiego, gdy jej nos wyczuje nieznane zapachy, koniecznie musi podejść do wyznaczonego celu i obwąchać dane miejsce.
Spacerując na smyczy nie ciągnie, chętnie dotrzymuje kroku wolontariuszowi (będzie idealną towarzyszką osób starszych).

Gdy podchodzimy do boksu widzimy zrezygnowaną, niepozorną leciwą sunię, lecz nic bardzo mylnego, gdy tylko opuści schroniskowe mury jest pełna werwy. Dzielnie drepcze na spacerach i przyjaźnie wita się z napotkanymi czworonożnymi kolegami i koleżankami. Zula jest również pieszczochem, uwielbia się przytulać oraz wielką przyjemność sprawia jej głaskanie. Sunia ewidentnie jest bardzo spragniona towarzystwa człowieka.

Zula trafiła do schroniska bardzo wychudzona, dlatego aktualnie przyjmuje wysokowartościową karmę, potencjalny opiekun będzie musiał również zapewnić Zuli przedmiotową karmę oraz musi pamiętać o systematycznych, regularnych posiłkach. Uważamy, że Zula to pies idealny- osoba, która zdecyduje się na adopcję suczki zyska wierną przyjaciółkę, która odwzajemni się bezgraniczną miłością!

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji). Zula aktualnie przebywa w:

Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 512 214 538

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice