Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych!

15 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

W tym roku Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych przypada w niedzielę 17 listopada 2019 roku. Obchody stanowią wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych. Wydział Ruchu Drogowego KMP Mysłowice zachęca do oddawania w tym dniu krwi w specjalnie przygotowanym busie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który zaparkowany będzie w pobliżu komendy przy ul. Starokościelnej 2.

Wypadki drogowe są problemem globalnym. Codziennie na świecie w wyniku wypadków drogowych poszkodowanych jest setki tysięcy ludzi. Wspominanie ofiar wypadków drogowych ma już długą tradycję. Po raz pierwszy dzień Pamięci był obchodzony w 1993 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. Inicjatywę tę poparł również Papież Jan Paweł II polecając w tym dniu modlitwom wiernych ofiary wypadków i ich rodziny. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (Word Day of Remembrance for Road Cash Victims).

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice