Startuje V edycja akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

25 czerwca 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających nad wodą i terenach przywodnych, a także w górach. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, a adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnym. Partnerem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.

W okresie wakacji w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziecmi i młodzieżą, zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, a także wszelkich wytycznych w tym zakresie, informować będą o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą oraz terenach przywodnych, a także w górach. Projekt realizowany będzie do końca września 2021r.

Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, a adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.). Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą:

- Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli,
- Nie korzystaj z kąpieli w miejscach zabronionych, np. na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu portów, mostów, zapór itp.,
- Przestrzegaj regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeń,
- Stosuj się do uwag i zaleceń ratownika wodnego,
- Nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50 m), gdy wieje porywisty wiatr,
- Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu,
- Zwracaj uwagę na przebywające nad wodą dzieci,
- Zachowaj szczególną ostrożność podczas łowienia ryb i spacerów nad wodą,
- Podczas wypoczynku nad wodą nie pozostawiaj cennych rzeczy na brzegu bez opieki,
- Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyń asekurowany przez łódź lub przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby.,
- Nie skacz do wody w miejscach nieznanych,
- Korzystaj z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego.

Info: KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice