Sprawdź autokar przed podróżą!

27 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Przed zaplanowaną wycieczką autokarową bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego oraz przygotowania pojazdu i kierowcy do podróży. Poniżej znajdziecie Państwo informacje gdzie i jak zgłosić do kontroli autokar przed planowanym wyjazdem.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Zgłoszenia przyjmuje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach tel. 32 3173 290 (adres mailowy: rd@myslowice.ka.policja.gov.pl). Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

W trakcie zgłoszenia podać należy:

- datę i godzinę wyjazdu,

- liczbę autokarów.

Zgodnie z przyjętymi zasadami kontrole autokarów prowadzone będą przez mysłowicką drogówkę w stałym miejscu - na parkingu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka.

Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, uprasza się zgłaszających do wydelegowania osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli.

Ponadto, jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

- ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

- ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,

- jaka jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,

- czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

Źródło:KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice