Słodka Mela!

13 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Dzieciństwo spędzone za kratami - taki los spotkał małą Melcie. Suczka pierwsze lata swojego życie marnuje w schronisku, a to czas kiedy powinna być u boku człowieka, który pokaże jej świat i nauczy psiego życia.
Mela to około roczna suczka, średniej wielkości, która do schroniska trafiła we wrześniu 2018 roku. Jest suczką bardzo ruchliwą, która ma w sobie niesamowicie wiele energii.

Na spacerkach ciekawi ją dosłownie wszystko, dlatego zdarza jej się od czasu do czasu pociągnąć. Do ludzi nastawiona jest pozytywnie. Ich obecność daje Meli dużo radości. Jest małym pieszczoszkiem i łakomczuszkiem. Chętnie zjada smaczki z ręki opiekuna.
Do innych psów nie przejawia agresji. Gdy podczas spaceru spotka psiego kolegę zaczepia go do zabawy. Nie znamy jednak reakcji Meli na towarzystwo kotów. Natomiast kiedy wraca się z Melą do schroniskowego boksu, wycofuje się i chowa za opiekunem nie chcąc wejść do środka. Dopiero po paru próbach wchodzi z opiekunem do boksu. Jednak gdy odchodzi się od krat Mela popiskuje nie chcąc zostać znowu samą.

Szukamy dla Meli opiekuna, który zapewni jej odpowiednio dużo ruchu w ciągu dnia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji „z marszu”, lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę po adopcyjną. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Kontakt w sprawie adopcji Meli z wolontariuszką: 515 725 939.

 

 

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice