Rabo czeka na nową rodzinę!

18 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Rabo w schronisku przebywa od maja 2018 roku. To około 5 letni (ur. ok 2013 r.), nieduży psiak, z krótkimi łapkami i pyszczkiem wilczura. Ma białą, krótką sierść, pokrytą czarnymi łatkami. To wyjątkowo spokojny i opanowany psiak. Lubi głaskanie oraz obecność człowieka. Gdy ktoś podchodzi do jego boksu od razu zaczyna skakać z radości. Dobrze dogaduje się też ze starszymi dziećmi.

Rabo bardzo chętnie wychodzi na spacery na których całkiem ładnie spaceruje na smyczy. Na inne psy reaguje różnie. Zazwyczaj jest przyjaźnie nastawiony do nich, jednak zdarza się czasami, że któryś z jego schroniskowych kolegów nie do końca mu się spodoba. Dlatego jeżeli miałby trafić do domu z innym psem, konieczne jest wcześniejsze ich zapoznanie.

Rabuś boi się przechodzenia pod smyczą, natychmiast wtedy odskakuje i reaguje tak, jakby ktoś kiedyś go krzywdził poprzez uderzenia pasem. Z całą pewnością jest to psiak, który już swoje przeszedł w życiu, dlatego teraz zasługuje na świadomy i odpowiedzialny dom.

Szukamy dla Rabo opiekuna, który nigdy go już nie opuści oraz który będzie o niego dbał. Ten kochany piesek o wiecznie uśmiechniętym pyszczku zasługuje na kochających go ludzi. Z pewnością odwdzięczy się tym samym.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Kontakt do wolontariuszki: 663 942 665

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice