"Wiem czym oddycham" Konkurs!

29 listopada 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Mysłowicki Alarm Smogowy to społeczność, grupa mieszkańców Naszego miasta, która chce abyśmy mogli oddychać czystym powietrzem. Na wszelkie sposoby starają się aby władze Mysłowic wsparły Ich w tych działaniach. Niestety z tym jest ciężko.

Grupa AVIVA zorganizowała ogólnopolski konkurs „Wiem, czym oddycham”. To konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. W ramach akcji zainstalują 150 czujników w całej Polsce, abyśmy wiedzieli, czym oddychamy:

- 100 czujników zainstalują w miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów w konkursie

- 50 czujników zostanie zainstalowanych w miejscach wybranych przez Komisję konkursową spośród zgłoszonych lokalizacji, aby jak najlepiej uzupełnić ogólnopolską sieć czujników monitorujących powietrze.

Zewnętrzny czujnik pomiaru jakości powietrza – co to właściwie jest?

To niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

Mysłowicki Alarm Smogowy zgłosił się do tego konkursu, wyznaczając lokalizację na taki czujnik przy ulicy Chopina 51A. Póki co miasto jest na bardzo dalekim miejscu, potrzebujemy dużo osób, które wesprą akcję swoim głosem.

Dlatego w Ich imieniu prosimy o zagłosowanie. Wystarczy kliknć w ten link    

następnie podać swój adres mailowy i potwierdzić oddany głos i to wszystko. Możemy też udostępniać tę informację wśród znajomych aby też pomogli w zdobyciu czujnika dla Mysłowic. Głosować można do 10 grudnia 2017 roku do godz. 23.59.

Zróbmy to dla Nas, dla Naszych dzieci, to tak niewiele a tak wiele.

Zdjęcia: Dziennik Zachodni, oraz strona konkursowa AVIVA

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice