Projekt EDWARD w Mysłowicach!

27 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Policjanci mysłowickiej drogówki, wspomagani przez strażników miejskich i strażaków, prowadzą działania w ramach europejskiego projektu EDWARD. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Mundurowi tłumaczą kierowcom jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dla zapewnienia bezpieczeństwa. Zachęcają też do składania deklaracji "bezpiecznego kierowcy"

Dzisiejsze działania mają zasięg europejski. Realizowany pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL projekt EDWARD ma na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znaczący spadek liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach Europy, a w dalszej perspektywie - na całym świecie. EDWARD ma zachęcać wszystkich użytkowników dróg do zastanowienia się nad ich zachowaniem i postawą podczas korzystania z dróg. W tym celu, na stronie internetowej https://projectedward.eu udostępniona została deklaracja "bezpiecznego kierowcy", którą każdy może złożyć wobec samego siebie.

W akcję zaangażowała się także Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach oraz Straż Miejska w Mysłowicach. Policjanci kontrolują między innymi prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Osoby, które naruszą przepisy będą mogły uniknąć mandatu, jeśli zdecydują się udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku pod okiem strażaków. Akcja ma na celu poruszenie wyobraźni kierowców, jak wiele wysiłku i pracy służby wkładają w ratowanie życia i zdrowia uczestników wypadków drogowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowali dla kierowców żółte słoneczka z podziękowaniami za bezpieczną jazdęoraz czerwone, smutne miny z ostrzeżeniami za naurszenie przepisów.

W działania zaangażowano także Ruchome Stanowisko Dowodzenia, które monitoruje zachowania kierowców w obrębie przejść dla pieszych i natychmiast przekazuje informacje o wykroczeniach do ustawionych dalej patroli policyjnych.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice