Poznajcie Seta!

16 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Set to dobrze zbudowany mieszaniec, przypominający większego owczarka niemieckiego. Ma około 8 lat, a do schroniska trafił w drugiej połowie lutego 2018. Swoim wyglądem może i wzbudza respekt, jednak zupełnie nie idzie to w parze z jego charakterem.

Jest bardzo towarzyski i przyjacielsko nastawiony wobec ludzi, nawet tych, których nie zna. Zawsze radośnie reaguje na każdego, kto podejdzie do jego boksu i poświęci mu chociaż chwilę uwagi. Jest wyjątkowo silnym i energicznym psem, który potrzebuje sporej dziennej dawki ruchu. Podczas spaceru większą uwagę skupia na poznawaniu otoczenia niż na opiekunie- czasami jednak zaczepia, zachęcając do zabawy, czy też prosząc o głaskanie. Zwykle jest posłuszny i łatwo można przekupić go dobrym przysmakiem. Czworonożnych kolegów napotkanych po drodze wita z zainteresowaniem i nie szuka konfliktów.

Set potrzebuje odpowiedzialnego opiekuna, który już nigdy go nie opuści. Jest wyjątkowo ufny i towarzyski, wiec nie możemy pozwolić, aby człowiek rozczarował go po raz kolejny. Ten kochany i zawsze uśmiechnięty „misiek” zasługuje na prawdziwy dom, a nowemu opiekunowi z pewnością odwdzięczy się przywiązaniem i oddaniem.

Przypominamy, że nie wydajemy psów na łańcuch, one czują i cierpią tak samo jak ludzie. Pies, który jest na łańcuchu jest bardzo nieszczęśliwy! Jeżeli Set ma resztę życia spędzić w innym kojcu niż schroniskowy, bez wychodzenia na spacer, to szkoda twojego i Seta czasu, nie wydamy psa do takiej adopcji!

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcji. Nie wydamy również psiaka do zakładu pracy lub innego podobnego miejsca w którym będzie miał pełnić rolę stróża. Set potrzebuje domu, kontaktu z człowiekiem, miłości i opieki ze strony opiekuna!

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze z Setem. Kontakt z wolontariuszem w sprawie Seta: 576 949 461 lub 512 214 538.

 

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice