Poznajcie Inkę!

29 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Inka to niewielka, młoda suczka. Ma w sobie sporo energii. Jest suczką bardzo aktywną, żywiołową i ruchliwą. Ciekawska, radosna i wszędzie jej pełno. Z pewnością nie nadaje się dla osoby mało aktywnej - Inka nie należy do kanapowców. Co oczywiście nie znaczy, że Ineczka nie lubi spędzać też czasu na kanapie, jednak obowiązkowo przy ukochanym człowieku. Kanapa owszem, ale dopiero po odpowiedniej dawce ruchu.

Najważniejszy dla Inki jest właśnie człowiek. Chce spędzać z nim każdą chwilę, bawić się, przytulać i głaskać. Z innymi psiakami się dogaduje. Jednak jeśli jej coś nie pasuje, potrafi pokazać ząbki i kłapnąć ostrzegawczo na psiego kolegę. Ma dziewczyna charakterek i nie da sobie w kasze dmuchać

Inka została zabrana ze schroniska w Mysłowicach z krzywą łapką. Była badana i diagnozowana. Jednak wszelkie konsultacje nie stwierdziły zasadności operowania łapki. Jakiś uraz w szczenięcym wieku spowodował u Inki deformacje łapki. Jednak sunia doskonale sobie radzi. Zdjęcia rtg nie wykazały żadnych zwyrodnień. A sama operacja wymagałaby długotrwałej rehabilitacji, a i tak nie wiadomo czy by się powiodła. W najgorszym wypadku groziłaby Ince amputacja łapki. Uznaliśmy zatem, że nie ma potrzeby ryzykować. A Ince krzywa łapka zupełnie nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Poza tym Inka jest zdrowa. Wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona.

Szukamy dla Inki osoby, która zapewni suni odpowiednią dawkę ruchu i zajęcie. Inka to żywe srebro, które nie może być pozostawione same sobie. Jej przyszły opiekun z pewnością nie będzie narzekał na nudę. Sama Inka wprowadzi do nowego domu wiele radości i pozytywnej energii.

Należy też pamiętać, że adopcja wiąże się nie tylko z radosnymi chwilami ale i z pewnymi niedogodnościami. Psiak oczywiście nie musi ale może niszczyć, mieć problemy z zostawaniem samemu w domu czy z załatwianiem się w domu. Trzeba brać pod uwagę, że trzeba będzie Inkę nauczyć właściwych zachowań.

Warunkiem adopcji Inki jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.

Inka znajduje się w hoteliku pod Częstochową. Miesięczny koszt utrzymania dziewczyny w hoteliku wynosi 300 zł. Jeśli nie możesz adoptować ale zechciałbyś wesprzeć ją finansowo, prosimy kierować wpłaty na podane niżej konto:

Amicus Canis - Fundacja na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych,

ul.Kolbe 2/4 m 30
97-200 Tomaszów Maz.
Nr konta 65203000451110000002613570
PayPal: amicus_canis@interia.pl
IBAN : PL65203000451110000002613570
SWIFT : GOPZPLPW
Koniecznie z dopiskiem: DAROWIZNA DLA INKI

Kontakt w sprawie adopcji: 507 860 282

Źródło: https://www.facebook.com/schroniskomyslowice/?hc_ref=ARS3lZjfzfJnP4h6UP2-0_PXpJmyuvlRuv-MtuYLsIFm4xJsM_AhMmTOYAmzS4ECppg&fref=nf

 

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice