Policjanci zapobiegli tragedii!

03 sierpnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Mysłowiccy policjanci uratowali mężczyznę, który zamierzał skoczyć z Mostu Niepodległości. Stróże prawa w ostatniej chwili odciągnęli 19-latka od barierek i zapewnili pomoc do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki działaniom mundurowych mężczyzna trafił już pod specjalistyczną opiekę.

W nocy z czwartku na piątek (30/31.07) policjanci mysłowickiej drogówki, podczas patrolu ul. Krakowskiej zauważyli zaparkowany na środku Mostu Niepodległości pojazd z włączonymi światłami awaryjnymi i dwóch mężczyzn szarpiących się przy mostowych barierach. Gdy stróże prawa podjechali bliżej i wysiedli z radiowozu żeby sprawdzić powód szarpaniny, jeden z mężczyzn zaczął krzyczeć, że popełni samobójstwo.

Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych desperat w ostatniej chwili został powstrzymany. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna był bardzo agresywny, próbował uderzać głową o chodnik i bariery, a także starał się wyrywać interweniującym policjantom. Stróże prawa uspokajali sosnowiczanina i zapewnili pomoc do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Decyzją lekarza mężczyzna przewieziony został do specjalistycznego szpitala, gdzie zapewniono mu właściwą opiekę i pomoc.

Info: KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice