Policjanci pomogli mieszkance Katowic!

18 sierpnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Mysłowiccy policjanci odnaleźli kobietę, która wracając z imprezy w Sosnowcu straciła orientację, przewróciła się i nie była w stanie samodzielnie się podnieść. Szczątkowe informacje przekazywane przez kobietę oraz doświadczenie dyżurnego pozwoliły określić miejsce, gdzie może się znajdować. Dzięki temu pomoc dla katowiczanki przyszła na czas.

Wczoraj o 5.30 do dyżurnego mysłowickiej komendy zadzwoniła kobieta, która oświadczyła, że wracając z imprezy w Sosnowcu straciła orientację w terenie, przewróciła się i nie mogła samodzielnie wstać. Pomimo utrudnionego kontaktu ze zgłaszającą, dyżurnemu uzyskał informacje, że kobieta znajduje się w krzakach przy torowisku, a nad nią, na moście, mają poruszać się samochody. Policjant, kontynuując rozmowę z kobietą, polecił patrolowi przejazd ul. Katowicką z włączonymi sygnałami dźwiękowymi.

Dzięki temu mógł usłyszeć w słuchawce telefonu przejeżdżający radiowóz i szybko ustalił miejsce przebywania kobiety w rejonie dawnego przejścia podziemnego przy skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Szopena. Na miejscu mundurowi udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie. Mieszkanka Katowic z urazem ręki została zabrana do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

Info: KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice