Podsumowanie świątecznego weekendu - było bezpiecznie!

30 grudnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się we wtorek, 24 grudnia o 6.00, a zakończone zostały wczoraj późnym wieczorem. W tym czasie na drogach naszego miasta doszło zaledwie do 3 niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali 1 kierującego z podejrzeniem prowadzenia samochodu pod wpływem środków odurzających.

Działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" prowadzone były w dniach 24 - 29 grudnia. W tym okresie na drogach naszego miasta było bardzo bezpiecznie. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku, a do niegroźnych kolizji mundurowi wyjeżdżali zaledwie 3 razy.

W porównanu do roku ubiegłego to znaczny spadek, ponieważ wtedy doszło do 1 wypadku śmiertelnego i aż 18 kolizji. Znacznie spadła też ilość zatrzymanych kierowców pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Podczas zeszłorocznych działań było ich aż 10, a w tegorocznych tylko jeden. To 22-letni mieszkaniec Mysłowic, u którego zachodziło podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie została pobrana krew do badania, a od wyników zależeć będzie kwalifikacja prawna tego czynu.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice