Podsumowanie działań "Prędkość"!

25 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

W ostatni weekend ferii nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała większa niż zwykle liczba policjantów. Wczoraj mundurowi przeprowadzili także ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 61 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Na szczęście ostatni weekend ferii w naszym mieście przebiegł bez poważnych zdarzeń w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autokarach, jak i w samochodach osobowych. Kontrolowali też stan trzeźwości kierujących

Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w minioną niedzielę policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości. W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 61 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, śmierć ponoszą również inni uczestnicy ruchu drogowego. Na szczęście w ten weekend nie odnotowaliśmy na drogach naszego miasta poważnych zdarzeń drogowych.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice