Podsumowanie akcji "Bezpieczny pieszy"

05 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Mysłowicka drogówka prowadziła wczoraj na terenie naszego miasta działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci ujawnili 17 naruszeń prawa.

Wczoraj na terenie naszego miasta od godziny 10.00 do 18.00 prowadzone były działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Akcje prowadzili policjanci z mysłowickiej drogówki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na poruszanie się przechodniów oraz na kierujących naruszających prawa pieszych. Mundurowi podczas działań ujawnili 17 wykroczeń. W 13 przypadkach naruszeń prawa dopuścili się piesi, a w 4 kierowcy. Wśród pieszych najczęściej dochodziło do łamania prawa poprzez przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, natomiast kierowcy najczęściej nieprawidłowo przejeżdżali przez oznakowane przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

Piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w konfrontacji z samochodem zazwyczaj doznają dotkliwych obrażeń. O tym powinni pamiętać zarówno piesi jak i kierowcy. Błąd popełniony na drodze, nieuwaga, lekkomyślność, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dla kierowcy często kończą się jedynie uszkodzeniem samochodu, natomiast w przypadku pieszego obrażeniami ciała albo nawet śmiercią.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice