Po latach wraca linia ze Śląska i Zagłębia bezpośrednio do Tatr!

17 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Już w tę Majówkę będzie można dojechać z Katowic, Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna bez przesiadek do Zakopanego. A możliwości na ciekawe wypady w góry będzie jeszcze więcej. Nowe połączenie autobusowe obsłuży po drodze również Chochołowskie Termy, Dolinę Chochołowską oraz Dolinę Kościeliską. Dzięki tej linii Zagłębie i Jaworzno po latach odzyska bezpośredni dojazd w rejon Tatr.

Tatry to jeden z najbardziej popularnych celów turystycznych dla mieszkańców największych śląskich i zagłębiowskich miast, dlatego dobre skomunikowanie jest niezmiernie istotne. Rozkład linii autobusowej umożliwi nawet jednodniowe wyjazdy – autobus przyjeżdża do Tatr rano i wraca wieczorem.

W góry lub na plażę

Nowa linia do Zakopanego odjeżdża z Katowic z dworca PKS o godzinie 06:50 – zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele. Połączenia obsługuje przewoźnik ZebraBus.pl. Po drodze autobusy zatrzymają się w Mysłowicach, Sosnowcu i Jaworznie. Bilety można kupić online za pośrednictwem strony przewoźnika, w kasach biletowych i w wybranych punktach.  Dostępne są zniżki dla seniorów, studentów i grup. W promocji można kupić bilet na przejazd nawet za 1 złoty. W Tatrach nowa linia dowiezie turystów m.in. do Chochołowskich Term, Witowa, Doliny Chochołowskiej i do Kościeliska.
– Zapraszam do odwiedzenia Gminy Kościelisko. W naszej gminie znajdują się najpiękniejsze tatrzańskie doliny: Chochołowska i Kościeliska. Z kolei w Kościelisku, w Witowie oraz w Dzianiszu znajduje się duża baza noclegowo-gastronomiczna. To bardzo dobre miejsca na bazę wypadową w Tatry. Bardzo się cieszę z rozwoju połączeń komunikacyjnych obsługujących naszą gminę i gorąco zachęcam do korzystania również z tej oferty transportowej. – mówi wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.

W sąsiedniej gminie Czarny Dunajec znajduje się coraz bardziej popularny wypoczynkowy resort Chochołowskie Termy. To największe termy w Polsce z ponad 30 basenami, zjeżdżalniami, kompleksem wellness i saun oraz nawet prawdziwą plażą z widokiem na Tatry.
Autobusem aż pod same Krupówki Przystanek końcowy w Zakopanem znajduje się na dolnym końcu Krupówek, tuż obok stacji kolejki na Gubałówkę. Wyjazd powrotny z Zakopanego jest zaplanowany na godzinę 15:55. Z Kościeliska autobus wyjeżdża o 16:05, a z Czarnego Dunajca o 16:35. W przypadku jednodniowych wyjazdów mają turyści 5-6 godzin na spacery lub wypoczynek w gorącej wodzie.

– Warto pamiętać o ofercie transportu publicznego, planując wyjazd w Tatry. Nie trzeba się martwić o parkingi, nie trzeba szukać jak objeżdżać korki. W przypadku dojazdu autobusem nie trzeba nawet z trasy górskiej wracać w to samo miejsce początkowe. Mamy do wyboru aż 5 przystanków, w których zaczynają się lub kończą szlaki turystyczne. Kiedyś wyjazd w góry pociągiem lub autobusem nie było niczym niezwykłym. Zauważaliśmy, że ten trend wraca. – komentuje Peter Jančovič, dyrektor przewoźnika ZebraBus.pl.

Pociągi w majówkę w Tatry nie dojadą


W czasie tegorocznej majówki nieprzejezdna będzie linia kolejowa do Zakopanego – ze względu na przebiegający remont torów. Pociągi do stolicy polskich Tatr nie dojadą. Warto więc zaplanować podróż w Tatry z wyprzedzeniem – zanim miejsca w alternatywnych połączeniach autobusowych się wyprzedadzą. Kierowcy linii autobusowych umiejętnie i w ramach drogowych możliwości potrafią omijać korki, przez co podróż do stolicy Tatr może się choć trochę skrócić.

W załączniku zamiezczamy rozkład jazdy!

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice