Po 3 tygodniach Otisek wrócił z nieudanej adopcji.

24 lipca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Szczęśliwe chwile w domu zakończyły się smutnym powrotem za schroniskowe kraty. 

Los niestety pisze scenariusze, z którymi trudno się pogodzić. Dlatego, teraz szukamy dla Otisa odpowiedzialnego opiekuna który poradzi sobie z temperamentem psiaka.

Otis (nr ewid. 061017/298) to duży i silny pies, który w pierwszym kontakcie z człowiekiem jest nieco niepewny, ale gdy już się przekona staje się bardzo wesołym i rozbrykanym psiakiem.
Kocha długie spacery, jak i zabawę różnymi zabawkami.

Otis jest bardzo delikatnym psiakiem, gdy idzie na smyczy stara się nie ciągnąć. Gdy bierze z ręki smaczki robi to w sposób, żeby nie zrobić krzywdy, nie jest łapczywy.

Gdy spotyka inne psiaki to w większości sytuacji grzecznie obwąchuje kolegę/koleżankę, jeśli jest niepewny, wycofuje się i szuka wsparcia u opiekuna. Natomiast gdy któryś z psiaków go obszczeka to odpowiada tym samym, ale nie ma w tym żadnej agresji, po prostu chce wyjść z niekomfortowej dla niego sytuacji a gdy napotkany psiak "spodoba się" Otiskowi, to go zachęca do wspólnej zabawy, radośnie merdając ogonkiem. Otisek lubi gdy się go głaszczę i chwali, chociaż jakoś specjalnie nie upomina się o pieszczoty... i podobnie jak większość czworonogów reaguje na słowo "klucz" czyli "masz"

Szukamy domu bez dzieci (lub po dokładnym zapoznaniu się psiaka z dziećmi) .

Prosimy o przemyślane decyzje, adopcja wiąże się z opieką nad psem przez kolejne kilkanaście lat.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego (wziął urlop) i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszką 799 709 660.

Pies aktualnie przebywa w:

Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice