Pikuś szuka domu!

04 stycznia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Pikuś to cudowny kundelek w średnim wieku, sięgający przed kolano, który przebywa w mysłowickim schronisku od października 2018 roku. Wyróżnia go od innych psów jego zgryz, co dodaje mu tylko uroku, w żadnym stopniu nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu- jedzeniu. Psiak ma również przepiękne zaokrąglone uszka.To urodziwy piesek z dłuższą gęstą sierścią, która wymaga regularnej pielęgnacji.

Pikuś uwielbia towarzystwo człowieka, jest ogromnym przytulasem. Bywa strachliwy, gdy usłyszy nieznane dźwięki lub zobaczy nowe przedmioty (np. bał się aparatu fotograficznego), wtedy szuka wsparcia u wolontariusza. Pobyt w schronisku i całe jego otoczenie- szczekające psy, obcy ludzie, buda i warunki atmosferyczne, to wszystko kosztuje Pikusia sporo stresu.
Pikuś uwielbia spacery, bardzo grzecznie spaceruje na smyczy. Widać, że sprawiają mu wiele radości i dzięki nim odreagowuje. Na widok innych psów popiskuje, jednak gdy czworonożny kolega jest zbyt nachalny to Pikuś sygnalizuje warknięciem, że nie życzy sobie jego towarzystwa. Dlatego jeżeli Pikuś miałby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczny będzie spacer zapoznawczy czworonogów przed adopcją. Nie znamy reakcji Pikusia na towarzystwo kotów. Nie mieliśmy jeszcze okazji poznać reakcji Pikusia w stosunku do dzieci.

Pikuś uwielbia towarzystwo człowieka, jest ogromnym przytulasem. Bywa strachliwy, gdy usłyszy nieznane dźwięki lub zobaczy nowe przedmioty (np. bał się aparatu fotograficznego), wtedy szuka wsparcia u wolontariusza. Pobyt w schronisku i całe jego otoczenie- szczekające psy, obcy ludzie, buda i warunki atmosferyczne, to wszystko kosztuje Pikusia sporo stresu. Pikuś uwielbia spacery, bardzo grzecznie spaceruje na smyczy. Widać, że sprawiają mu wiele radości i dzięki nim odreagowuje. Na widok innych psów popiskuje, jednak gdy czworonożny kolega jest zbyt nachalny to Pikuś sygnalizuje warknięciem, że nie życzy sobie jego towarzystwa. Dlatego jeżeli Pikuś miałby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczny będzie spacer zapoznawczy czworonogów przed adopcją.

Kontakt z wolontariuszem w sprawie adopcji: 694 953 337.

Pikuś aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

Nie znamy reakcji Pikusia na towarzystwo kotów.
Nie mieliśmy jeszcze okazji poznać reakcji Pikusia w stosunku do dzieci.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice