Piesek do adopcji!

18 sierpnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Eko to starszy, średniej wielkości piesek w typie beagla, który do schroniska trafił w marcu 2018 roku. Pomimo swojego wieku jest wesołym i rozbrykanym stworzeniem. Gdy człowiek zbliża się do boksu, Eko jest bardzo podekscytowany i wręcz nie potrafi opanować swej radości, podskakuje i szczeka.

W kontaktach z innymi pieskami zachowuje spokój i opanowanie. Sam nie zaczepia, chyba, że do zabawy. Także nie reaguje na zaczepki ze strony innych czworonogów. Można powiedzieć, że ma pozytywne i przyjacielskie nastawienie do psich kolegów.

Eko nie ukrywa tego jak bardzo jest szczęśliwy spacerując z człowiekiem. Przez cały czas macha radośnie ogonkiem i chętnie dotrzymuje kroku opiekunowi. Uwielbia ruch i zabawę, ale gdy sytuacja tego wymaga potrafi jednocześnie być opanowanym, spokojnym psem.

Eko jest psem pozytywnie nastawionym do całego świata, który potrzebuje towarzystwa i regularnych spacerów.

Z racji wieku Eko musi zażywać lekarstwa, które wzmacniają pracę jego serduszka (przyjmuje Furosemid- na poprawę krążenia). Dlatego tak ważne są w jego przypadku regularne spacery.

Eko nie lubi samotności, nie lubi też wracać do boksu bo wie, że zostanie sam, bez towarzystwa ukochanego człowieka.

Jak każdy pies, potrzebuje bliskości, czułości oraz poświęcenia czasu ze strony opiekuna.
Kiedy człowiek odchodzi od boksu, Eko szczeka. W ten sposób chce powiedzieć: „Nie zostawiaj mnie! Ja Cię potrzebuję!”.

Szukamy odpowiedzialnego opiekuna dla Eko, takiego który zapewni mu opiekę oraz obdarzy go bezgraniczną miłością.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszem: 602 404 654

Eko aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice