Orys czeka na swoją szansę!

02 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Orys to przemiły pies w wieku około 5 lat, który trafił do mysłowickiego schroniska w kwietniu 2018 roku.
Podczas spacerów z wolontariuszem jest bardzo wesoły, a jednocześnie grzeczny, ładnie chodzi na smyczy.

Orysek jest pozytywnie nastawiony do innych psiaków, nie reaguje agresją w stosunku do napotkanych czworonogów. Natomiast jeżeli ma zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczny będzie spacer przed adopcją obu psiaków. Nie znamy reakcji Orysa na towarzystwo dzieci.

To pies, który uwielbia spacery z wolontariuszem. Niestety teraz jego domem jest schroniskowy boks, nie pozwólmy, aby stracił radość z życia. Boimy się, że przerośnie go schroniskowa rzeczywistość i straci nadzieję. Wiemy, że kundelkom trudniej znaleźć dom, ale czy to, że psiak nie jest rasowy ma oznaczać, że resztę życia spędzi w schronisku? Jak każdy jeden pies potrzebuje opieki i towarzystwa człowieka.

Dlatego bardzo prosi o nowy domek dla Orysa oraz kochających, odpowiedzialnych opiekunów, którzy wynagrodzą chłopakowi dotychczasowe krzywdy, jakie go spotkały w życiu. Jesteśmy pewni, że Orys w zamian odwdzięczy się bezgraniczną miłością oraz zaufaniem.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).
Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: +48 692 877 699

Przypominamy, że nie wydajemy psów na łańcuch, one czują i cierpią tak samo jak ludzie.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Orys aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice